מכירות 050-978-978-1
ליסינג * השכרה * מכירה
 

המלצות לנהגים

עייפות

כשאתה עייף - אל תנהג! הקפד על שעות שינה מספיקות בלילה שלפני נהיגה וצא לנהיגה רק לאחר שישנת ונחת כנדרש. נהיגה במצב של עייפות פוגעת בריכוז וביכולת המיקוד.
הקפד על הפסקות מנוחה במהלך יום העבודה: עצירה להתרעננות ולשתיית משקה (חם או קר, אך לעולם לא אלכוהולי).
את הפסקות המנוחה יש להקפיד ולבצע רק במקומות מותרים, שאינם מסכנים אותך או אחרים, הרחק מן הכביש.


שטחים מתים

עשה שימוש רב במראות- הן מסייעות לך לראות את אלה שסביבך, בעיקר את אלה שאינך יכול לראות בלעדיהן.
חפש בעצמך את הנהגים האחרים, רוכבי האופנועים והאופניים ואת הולכי הרגל, כדי שלא תופתע.
הקפד לנהוג בנתיב הימני. סטה ממנו רק לפניות ועקיפות הכרחיות. כך תקטין את הסיכון לפגיעה ברכבך וברכבי אחרים. לפני כל סטייה מהנתיב, לשם עקיפה או פנייה, בדוק לפחות פעמיים שאינך מסכן איש, סטה באופן הדרגתי ובמתינות ודאג להתמקם נכון בנתיב החדש. אותת זמן רב מראש.


שמירת מרחק ויכולת בלימה

הקפד לנהוג במהירות סבירה ועל פי החוק, תוך התחשבות במצב הדרך, במצב רכבך, בשאר הרכבים הנוסעים לידך ובמצבך. הדבר יאפשר לך לצפות את המהלכים הבאים בכביש, שלך ושל השותפים בכביש ולבלום בצורה בטוחה, במידת הצורך.
שמור מרחק - בעיקר מהרכב שלפניך, אך גם מהצדדים ובזמן פניות ועקיפות.
האט לפני הגעה לצומת. בצומת יש הולכי רגל, כלי רכב שונים, תמרורים ורמזורים. בנוסף, נהגי מכוניות עלולים להיכנס לפני המשאית שלך, סמוך להגעתך לצומת. השאר רווח גדול לפניך ואל תילחם בנהגים המנסים להיכנס לתוכו.
לפני הכניסה לצומת - ודא שהצומת פנוי והקפד לתת זכות קדימה כחוק. אל תחסום צומת במשאית ארוכה.


מטען

אל תוביל במשאית מטען בעומס יתר. למשקל מופרז יש השפעה חמורה על יכולת הבלימה של המשאית שלך, על מרחק העצירה ועל יציבות המשאית. אל תעמיד את המשאית במבחן ואל תתפתה לפרמיות ולבונוסים.
הקפד על חלוקת המטען באופן שווה על כל אורך הארגז . אם המטען  מרוכז, הקפד להעמיס אותו מעל הסרן האחורי. הקפד על קשירה נכונה ושימוש בחומרי חיכוך כגון: בד / גומי / חבל, על-מנת למנוע החלקת המטען מחד וליצור שיווי משקל ולנצל את כל יכולת הבלימה של המשאית, מאידך.
הקפד על טעינה נכונה של המטען למשאית ועל ריתוקו בצורה נכונה. מטען שנשמט עלול לגרום לתאונות חמורות.
הקפד לסמן את המטען שלך בהתאם להוראות החוק.


עצות כלליות נוספות

הקפד לטפל במשאית שלך ולבדוק את תקינותה לעיתים קרובות. אל תנהג במשאית שאינה תקינה. אל תנהג תחת לחץ. היה רגוע. נהג משאית נתון ללחצים רבים - מצד המעסיק, מצד הלקוחות ומצד הנהגים האחרים בכביש.
נהל עצמך באופן מקצועי ואחראי. היה שקול, סובלני וחכם - כך תימנע מעשיית טעויות מסוכנות ותתגבר על טעויות מסוכנות שעושים נהגים אחרים.


 צור קשר


טואול - בניית אתרים